7 Mart 2019 Perşembe

Bilgisayar Ekran Videosu Kaydetme

Bilgisayar Ekran Videosu Kaydetme, video çekme programı

Bilgisayar Oyun Videosu Çekme, Video Çekme Programı, Bilgisayar Video Çekme Programı, Video Düzenleme Programı, Camtasia Studio, Sony Vegas Pro, Ocam, Bandicam

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Bilgisayar'da ekran videosu çekme programları ve montaj programları paylaşacağım.

Windows 10'da video çekmek için program kullanmanıza zaten gerek yok WİNDOWS + G tuşuna bastığınız zaman video çekme uygulaması karşısına çıkıyor.

Bu programlar ile hem Bilgisayar oyun videolarınızı çekebilir hem montajını yapabilir hem'de anlık ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bilgisayar Ekran Videosu Kaydetme, video çekme programı


1. Camtasia Studio

Bu Programı Bazı YOUTUBER'LAR bile kullanıyor. Peki neden kullanıyor ? Şöyle açıklayım hem kullanımı basit montaj yapabiliyor ses ayarı dahi yapabiliyor. Video'da programın reklamı da YAPILMIYOR. Özel fare imleç efektleri. Video esnasında resim, logo eklemek, video düzenlerken ekstra ses ekleyip kesme kopyalama, ekran boyutunu ve ses boyut kalitesini ayarlama gibi birçok fazla fazla özelliği vardır. Ben de ihtiyaç duyduğum zaman bunun 8 olanını kullanıyorum çünkü ona alıştım 9'da ise ara yüzü çok değişmiş. Ve para vermeyip pro sürümünü indirmiştim :)

İndirmek İçin Tıkla

sony vegas, Bilgisayar Ekran Videosu Kaydetme


2. Sony Vegas Pro

Bu program her yönden çok güzel video düzenleme aracıdır ve en önemlisi İNTRO yapabiliyorsunuz belki bir sonraki yazımda sizlere yazabilirim. Kullanımı biraz zor olsa dahi Youtube Amca sayasinde nasıl kullanıcağınızı amatör olarak 15 dakikada ögrenebilirsiniz. Fakat uyarım olucak 4gb ram li bilgisayarın Sony Vegas Pro programını kaldırması çok zordur. Bizzat yaşadığım için söylüyorum bu yüzden Alt Sürümlerini İndirebilirsiniz.

İndirmek İçin Tıkla

Bilgisayar Ekran Videosu Kaydetme, bandicam


3. Bandicam

En Pratik en kolay video çekme programı diyebilirim yani basitin'de basit'i. Oyun videoları için ayrıca gelişmiş özellikleri eklentileri mevcuttur. Türkçe özelliği mevcut. ama bir kaç FPS AYARLARI Var bunları youtube'dan veya google'dan daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz belki ileride bunun için hem yazılı hem videolu bir kullanımını anlatabilirim.

İndirmek İçin Tıkla

Bilgisayar Ekran Videosu Kaydetme, oCam


4. oCAM 

Bu video kayıt aracı ise bandicam programı gibi fakat ondan daha kullanışlı pratik video düzenleme aracıdır. Bir kaç özelliklerine bakıcak olursak video kayıt esnasında oynatılan sesleri kayıt edebilmekte, zaman ayarlı kayıt yapabiliyorsunuz ve kayıt esnasında fare imlecini dahil edebiliyorsunuz.

İndirmek İçin Tıkla

Evet bir daha'ki paylaşımım'da sizlere Android Video Çekme Progranları'ndan Bahsedeceğim.

Daha fazlası için yorum yapmayı, paylaşmayı, sosyal medya adreslerimiz'den takip etmeyi unutmayın sağlıcakla kalın ziyaretçilerim...